Novinky

Školský poriadok 2022/23 Správa výchovno-vzdelávacej činnosti MŠ 2019/2020 Tlačivá na stiahnutie Prevádzkový poriadok Pravidlá materskej školy Adaptačný program 2% z dane - tlačivo Dokumenty k zápisu do MŠ Školský poriadok 2023/2024 Správa výchovno-vzdelávacej činnosti MŠ 2022/2023

Dokumenty MŠ

Prevádzkový poriadok

 

SPOJENÁ ŠKOLA , ŠKOLSKÁ 370/19, NITRIANSKE PRAVNO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prevádzkový poriadok

 

Základnej školy s materskou školou - Grundschule mit Kindergarten, Školská 370/19, Nitrianske Pravno

 

elokované pracovisko - MŠ, Hviezdoslavova 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Identifikačné údaje

 

Názov zariadenia:                Spojená škola, Základná škola s materskou školou - Grundschule mit

                                             Kindergarten                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

 

Adresa:                                 Školská 370/19, Nitrianske Pravno

 

IČO:                                     36126934

 

Kontakt:                     tel. :   046/5447 453

                              e- mail:   zsnitrianskepravno@gmail.com

 

Forma právnej subjektivity: právny subjekt

 

Zodpovedný:                        Mgr. Jana Gebrlínová        

 

 

Zriaďovateľ:          Obec:    Nitrianske Pravno

 

                            Adresa:    Námestie SNP 1/1, 972 13 Nitrianske Pravno

                                            

                                 IČO:   00318337 

                                           

              Kontakt        tel. :    046/54 47 510

                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prevádzkový poriadok MŠ Nitrianske Pravno, Hviezdoslavova 1 bol vypracovaný v zmysle zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhlášok MZ SR č. 527/2007 Z. z. o podrobnostiach o požiadavkách na zariadenia pre deti a mládež a č. 521/2007 Z.z. o podrobnostiach na pieskoviská, zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov a vyhlášky MŠ SR č. 306/2008 Z.z. o materskej škole.

  • Základná charakteristika

 

     Druh zariadenia: Materská škola s celodennou výchovnou starostlivosťou

 

     Materská škola Nitrianske Pravno, Hviezdoslavova 1 je prevádzkovaná v účelom zariadení /adaptovaných priestoroch. Zabezpečuje výchovu a vzdelávanie detí predškolského veku spravidla od 2 do 6 rokov a pre detí s odloženou povinnou školskou dochádzkou.

 

     Materská škola prevádzkuje 5 tried. Najvyšší počet detí zodpovedajúci veľkosti vnútorných priestorov (kapacita zariadenia) je 120 detí. ( podľa § 3 vyhlášky MZ SR č. 527/2007 Z.z. o podrobnostiach o požiadavkách na zariadenia pre deti a mládež)

 

     Pre pobyt detí v materskej škole sú k dispozícii  nasledovné priestory:

Prízemie: dve herne, ktoré slúžia aj ako pracovňa a jedáleň, s rozlohou 70,21 m2, spálňa s rozlohou 46,40 m2, zariadenie na osobnú hygienu detí je vybavené 4 umývadlami a 4 WC misami.

Jedna herňa, ktorá slúži aj ako pracovňa, jedáleň a spálňa, s rozlohou 63,84 m2, zariadenie na osobnú hygienu detí je vybavené 4 umývadlami a 4 WC misami.  

Poschodie: dve herne, ktoré slúži aj ako pracovňa a jedáleň, s rozlohou 86,53 m2, spálňa s rozlohou 64,97 m2, zariadenie na osobnú hygienu detí je vybavené 6 umývadlami a 5 WC misami.

 

     Súčasťou materskej školy je aj školská záhrada, ktorá je ohraničená kovovým oplotením. Vstup do areálu materskej školy je zabezpečený hlavnou bránou, ktorá  sa po ukončení prevádzky zamyká.

 

 

  • Organizácia režimu dňa a výchovno-vzdelávacej činnosti

 

     Výchovno-vzdelávacia činnosť v materskej škole pozostáva z ustálených organizačných foriem. V týchto formách sa vzhľadom na optimálny biorytmus a zdravú životosprávu dieťaťa predškolského veku uspokojujú rozmanité potreby a záujmy.

     Prevádzka v materskej škole po dohode s rodičmi alebo zákonnými zástupcami a po súhlase zriaďovateľa začína od 5.50 hod. a trvá do 16.15 hod.

     Usporiadanie denných činností, pravidelne sa opakujúcich je súčasťou denného poriadku. Denný poriadok je dostatočne pružný, reaguje na potreby a záujmy detí pre jednotlivé triedy. Poskytuje priestor na pokojný, bezpečný a zmysluplný aktívny pobyt každého dieťaťa v materskej škole.

     Všetky organizačné formy denného poriadku sú po pedagogicko-psychologickej stránke rovnocenné. Majú vplyv na rozvoj osobnosti dieťaťa vo všetkých vzdelávacích oblastiach, preto ich pedagogicky usmerňujú kvalifikovaní učitelia predprimárneho vzdelávania.

    

     Súčasťou denného poriadku sú:

  • hry a činnosti podľa výberu detí - spontánne alebo učiteľkou navodzované hry a hravé aktivity detí, ich súčasťou môžu byť aj vopred plánované vzdelávacie  aktivity,
  • zdravotné cvičenie - obsahujú zdravotné cviky, relaxačné a dychové cvičenia,
  • vzdelávacia aktivita - cieľavedomá, systematická, zmysluplná, konkrétna výchovno-vzdelávacia činnosť,
  • pobyt vonku - obsahuje pohybové aktivity detí, prechádzky, vzdelávacie aktivity, realizuje sa denne, výnimkou sú dni, kedy sú nepriaznivé klimatické podmienky,
  • činnosti zabezpečujúce životosprávu (osobná hygiena, stravovanie, odpočinok) - realizujú sa    v stanovenom čase. Čas podávania stravy je zohľadnený podmienkami materskej školy.

 

Denný poriadok je nasledovný:

Rámcovo stanovený čas

Od 5.50 hod. do 8.45 hod.

  • hry a činnosti podľa výberu detí
  • ranný filter
  • ranný kruh
  • zdravotné cvičenie

Pevne stanovený čas

Desiata od 8.30 hod. do 9.10 hod.

  • činnosti zabezpečujúce životosprávu (osobná hygiena, stolovanie, stravovanie – desiata)

Rámcovo stanovený čas

Od 9.10 hod. do 11.30 hod.

  • vzdelávacia aktivita
  • pobyt vonku

Pevne stanovený čas

Obed od 11.15 do 12.00 hod.

  • činnosti zabezpečujúce životosprávu (osobná hygiena, stolovanie, stravovanie – obed)

Rámcovo stanovený čas

Od 12.00 hod. do 14.00 hod.

  •  

 

Pevne stanovený čas

Olovrant od 14.00 hod. do 14.45 hod.

  • činnosti zabezpečujúce životosprávu (osobná hygiena, stolovanie, stravovanie – olovrant)

Rámcovo stanovený čas

Od 14,45 hod. do 16.15 hod.

  • hry a činnosti podľa výberu detí
  • krúžková činnosť

 

     Deti sú vedené k dodržiavaniu zásad osobnej hygieny individuálne, podľa potreby. Pravidelne sa osobná hygiena uskutočňuje pred jedlom, po pobyte vonku a po popoludňajšom odpočinku. Po jedle sú deti vedené pod odborným dohľadom pedagogického zamestnanca k správnemu spôsobu umývania zubov a ostatných návykov stomato - hygieny.

     V rámci denného poriadku je vyčlenený dostatočný čas na pobyt detí vonku. Za jeho dodržiavanie je zodpovedný pedagogický zamestnanec, ktorý zodpovedá aj za bezpečnosť detí. Okrem pobytu vonku sa využívajú aj telovýchovné aktivity medzi jednotlivými činnosťami a každý deň sú realizované zdravotné cvičenia vo vyvetranej herni, ktoré pomáhajú deťom utvárať návyk na pravidelné cvičenie a radosť z pohybu. Po cvičení sa vykonáva osobná hygiena.       

 

Preberanie detí:

    

     Ranné preberanie detí zabezpečuje určený pedagogický zamestnanec za prítomnosti rodiča alebo osoby, ktorá dieťa do zariadenia priviedla. Prijíma len deti, u ktorých po vykonaní ranného filtra neboli zistené známky akútneho ochorenia. Ak sa pri rannom filtri zistia príznaky ochorenia, dieťa môže prijať len na základe odporučenia od ošetrujúceho lekára.

    

     Ak dieťa chýbalo v zariadení dlhšie ako päť dní, musí zákonný zástupca dieťaťa predložiť písomné vyhlásenie nie staršie ako jeden deň o tom, že dieťa nemá prenosné ochorenie a nebolo mu nariadené karanténne opatrenie.

 

Organizácia v šatni:

 

     Do šatne majú prístup rodičia. Pri prezliekaní a odkladaní vecí do skrinky vedú rodičia v spolupráci s učiteľkami deti k samostatnosti a poriadkumilovnosti. Za poriadok v skrinkách, estetizáciu šatne zodpovedajú pedagogický zamestnanci, za hygienu a uzamknutie vchodu určený prevádzkový zamestnanec.

 

Organizácia v umyvárni:

 

     Každé dieťa má svoj vlastný uterák, hrebeň, prípadne zubnú kefku a pohár, všetko označené menom alebo značkou. Za pravidelnú výmenu uterákov, čistenie hrebeňov, suchú podlahu a hygienu umyvárne zodpovedá určený prevádzkový zamestnanec. Deti sa v umyvárni zdržiavajú len za prítomnosti učiteľky, ktorá ich vedie k základným hygienickým návykom a sebaobsluhe. Za celkovú organizáciu detí v umyvárni, uzatvorenie vody, spláchnutie WC a dodržanie príslušných hygienických, zdravotných a bezpečnostných predpisov zodpovedá pedagogický zamestnanec.

 

Organizácia v spálni:

 

     Počas odpočinku v spálni pedagogický zamestnanec neodchádza od odpočívajúcich deti,  individuálne pristupuje k deťom, ktoré nepociťujú potrebu spánku.  Zabezpečí pravidelné vetranie spálne. Teplota spálne sa sleduje na nástennom teplomere.

 

Pobyt detí vonku:

 

     V záujme zdravého psychosomatického rozvoja dieťaťa sa pobyt vonku realizuje každý deň. Výnimkou sú nepriaznivé klimatické podmienky. V jarných a letných mesiacoch sa pobyt vonku upravuje vzhľadom na intenzitu slnečného žiarenia a zaraďuje sa 2 krát počas dňa, v dopoludňajších

a odpoludňajších hodinách. Pobyt vonku sa realizuje premyslene a plánovite tak, aby bol pre deti zaujímavý a príťažlivý. Súčasťou pobytu vonku sú pohybové, relaxačné, športové, poznávacie aktivity detí, prechádzky a edukačné aktivity, loptové hry, hudobno-pohybové hry, pobyt detí na pieskovisku a iné činnosti.

     Počas pobytu detí vonku pedagogický zamestnanci zabezpečujú deťom plnohodnotnú organizovanú činnosť. Zvýšenú pozornosť venujú deťom pri dodržiavaní požiadaviek bezpečnosti a ochrany ich zdravia v zmysle príslušných všeobecných záväzných právnych predpisov a pokynov zástupkyne riaditeľky školy pre MŠ.

 

 

 

 

 

  • Opatrenia pri prejavoch akútneho ochorenia dieťaťa počas pobytu v zariadení

 

     Ak sa u dieťaťa počas dňa prejavia príznaky akútneho ochorenia, je povinnosťou pedagogického zamestnanca izolovať dieťa od ostatných detí, zabezpečiť nad ním dohľad a bez meškania informovať zákonného zástupcu dieťaťa.

 

Postup pri výskyte prenosného parazitárneho ochorenia v predškolskom zariadení:

 

  • Pri akomkoľvek podozrení učiteľky na možný výskyt vší ( dieťa sa škrabe, je nekľudné, nesústredené, pohľadom, prezeraním vlasovej časti hlavy) oznámi túto skutočnosť vedeniu materskej školy a rodičovi ( zákonnému zástupcovi ) dieťaťa.
  • Do príchodu rodiča ( zákonného zástupcu ) dieťa izoluje od kolektívu.
  • Učiteľka dohliadne, aby vrchný odev ( hlavne čiapky, šály ), osobná a posteľná bielizeň, hrebene a ďalšie predmety, s ktorými prišla hlava dieťaťa podozrivého zo zavšivavenia do styku, neboli spoločne uložené ( v šatni, na vešiakoch a pod.) s odevmi a predmetmi ostatných detí, príp. aby ich iné deti nepoužívali.
  • Učiteľ rodičovi ( zákonnému zástupcovi ) odporučínavštíviť príslušného obvodného pediatra za účelom potvrdenia diagnózy a podľa jeho pokynov zabezpečiť odvšivavenie dieťaťa.
  • Pokiaľ pranie posteľnej bielizne a iného prádla zabezpečuje príslušné zariadenie, je nutné ho vyvariť, vyprať pri vysokej teplote, vysušiť a vyžehliť. Dezinsekcii je nutné podrobiť aj predmety, ktoré prišli do styku s vlasovou časťou hlavy ( hlavne hrebene).
  • Vedenie materskej školy zabezpečí informovanie všetkých rodičov, že v materskej škole sa vyskytli vši a požiada rodičov o spoluprácu, tzn. aby priebežne  kontrolovali vlasy u svojich detí.
  • Učiteľka v detskom kolektíve následne vykonáva preventívne opatrenia a to priebežným sledovaním charakteristických prejavov možného výskytu vší u ďalších detí, pričom v rámci ranného filtra deťom vhodným spôsobomprezrie aj vlasovú časť hlavy.
  • Opätovný nástup dieťaťa do materskej školy je možný iba po predložení potvrdenia od lekára, že dieťaje zdravé.

 

  • Stravovanie detí

 

     Stravovane detí je zabezpečené zo školskej jedálne pri MŠ Nitrianske Pravno, Hviezdoslavova 1 v súlade s denným poriadkom. Za kvalitu a predpísané množstvo stravy zodpovedá vedúca školskej jedálne, za pitný režim detí pedagogickí zamestnanci. Deti sú vedené k správnym stravovacím návykom a kultúre stolovania. Do jedálneho lístka sú vpisované energetické a základné nutričné údaje o podávanej strave, jedálny lístok je pre informáciu rodičov vyvesený vo vestibule MŠ. Na pitný režim sú zabezpečené nápoje – pitná voda, čaj – hygienicky vyhovujúcim spôsobom. Za ponuku je zodpovedný pedagogický zamestnanec.

 

  • Zabezpečenie dostatočného množstva pitnej vody

 

      Materská škola je zásobovaná pitnou vodou z verejného vodovodu v dostatočnom množstve.        Na jedno dieťa a deň pripadá najmenej 60 litrov vody. Teplá voda sa pripravuje pomocou plynového ohrevu a pre deti je dostupná len cez zmiešavaciu batériu, ktorú obsluhuje prevádzkový zamestnanec - školník. Namiešaná voda nepresahuje teplotu 45 stupňov C. Kontrola kvality vody sa nezabezpečuje.

 

  • Čistota s údržba priestorov predškolského zariadenia

     Na upratovanie sa používajú roztoky syntetických čistiacich prípravkov v koncentráciách odporúčaných výrobcami, ktoré sa pripravujú v teplej vode a ktoré nie sú zaradené medzi nebezpečné chemické látky a nebezpečné chemické prostriedky. Za nákup správnych čistiacich prostriedkov zodpovedá zástupkyňa riaditeľky školy pre MŠ. Pri upratovaní sa používajú klasické ručné pomôcky, umývacie a čistiace nástroje, ktoré sú farebne označené podľa účelu, a to napr. modrou farbou pomôcky, ktoré sa používajú na upratovanie WC, žltou na umyváreň, zelenou na stoly, oranžovou, príp. červenou na prach.

     Pomôcky na upratovanie, čistiace a dezinfekčné prípravky sú uložené v sklade čistiacich potrieb mimo dosahu detí a za ich uloženie zodpovedá upratovačka. Použité pomôcky na upratovanie sa     po použití dezinfikujú a sušia mimo priestorov pre deti.

 

Pri dennom upratovaní sa realizujú tieto činnosti:

- vetranie miestností, utieranie prachu na poličkách, parapetných doskách,

- čistenie, dezinfikovanie pitného režimu,

- zametanie priestorov (aj chodníkov), utieranie podláh a chodieb, šatní navlhko,

- vysávanie kobercov v triedach a podľa potreby aj v iných priestoroch,

- utieranie dlažby vo WC, umyvárni, čistenie umývadiel, WC mís,

- umývanie schodíšť vrátane zábradlí s pridaním dezinfekčného prostriedku,

- vynášanie odpadkov a odpadkových košov,

- zbieranie papiera a odpadkov v areáli materskej školy,

- hrabanie lístia v jesennom období.

 

Pri týždennom upratovaní sa realizujú tieto činnosti:

- umývanie obkladov, ometanie stien vo všetkých priestoroch, aj vo vstupných častiach budovy,

- dezinfekcia všetkých WC a všetkých priestorov dezinfekčnými prostriedkami,

- čistenie, dezinfekcia hrebeňov, pohárov na umývanie zubov,

- ošetrovanie a leštenie nábytku,

- čistenie a umývanie hračiek,

- výmena uterákov detí.

 

Pri mesačnom upratovaní sa realizujú tieto činnosti:

- dôkladné čistenie a tepovanie kobercov,

- výmena posteľnej bielizne ( jedenkrát za 14 dní),

- pranie textilných hračiek,

- vysávanie matracov,

- čistenie obvodových chodníkov.

 

Pri polročnom upratovaní sa realizujú tieto činnosti:

- čistenie svietidiel, okien, okenných rámov, skriniek na šaty, tepovanie kobercov,

- dezinfekcia všetkých priestorov,

- vetranie a sušenie paplónov, vankúšov, matracov,

- čistenie ostatných priestorov.

 

 

  • Starostlivosť o vonkajšie priestory detského ihriska a pozemku predškolského zariadenia

 

     Pozemok materskej školy je oplotený, má veľkosť 12 240 m². Sú zriadené dve pieskoviská s plochou 21,28 m², preliezačky rôzneho typu, hojdačky, šmýkačky, pohyblivá lavica, pohyblivý most, altánok. Ostatná časť pozemku je zatrávnená. Školník zodpovedá za pravidelné čistenie, prekopávanie, prehrabávanie a polievanie pieskoviska jedenkrát za dva týždne (v čase sezóny od 1.3.do 30.11. kalendárneho roka) a vedie o tom pravidelnú dokumentáciu. Zástupkyňa riaditeľky školy pre MŠ zodpovedá za výmenu piesku v pieskovisku podľa potreby. Pieskovisko je mimo pobytu detí zabezpečené tak, aby nedochádzalo k jeho znečisťovaniu najmä zvieratami – je prekryté.

     Hracie a športové plochy počas sezóny pravidelne čistí školník. Zároveň zabezpečuje pravidelné kosenie trávnatej plochy minimálne jedenkrát za mesiac.

     Preliezačky a hojdačky sú vyhotovené z dreveného, laminátového, kovového materiálu. Nátery sa obnovujú každý školský rok. Bežnú vizuálnu kontrolu vykonáva minimálne 1x za 7 dní poverená osoba ako aj prevádzkovú kontrolu 1x za 3 mesiace. Hlavnú kontrolu 1x do roka vykoná špecialista BOZP alebo autorizovaná osoba. Na bezpečnosť pohybu detí po preliezačkách a hojdačkách dozerá pedagogický zamestnanec.

     Počas prerušenia prevádzky, ale aj podľa potreby je zabezpečená údržba zariadení detského ihriska.

 

  • Skladovanie a manipulácia s posteľnou bielizňou, frekvencia jej výmeny

 

     Týždenne sa zabezpečuje výmena pyžamiek detí prostredníctvom rodičov. Výmenu uterákov jedenkrát týždenne a posteľnej bielizne raz za 14 dní zabezpečuje upratovačka.

 

  • Zneškodňovanie tuhého a tekutého odpadu

 

Odpady z miestností predškolského zariadenia denne separujú upratovačky do vriec a pripravujú na zber podľa rozpisu obce / papier, plasty, textil /. Ostatný odpad vynášajú do uzatvárateľných odpadových nádob, ktoré sú umiestnené v tesnej blízkosti hospodárskej budovy. Vyprázdňovanie odpadových nádob zabezpečuje štyrikrát do mesiaca Obecný úrad Nitrianske Pravno.

 

 

  • Pokyny pre zamestnancov materskej školy

 

  • Pokyny pre zamestnancov obsahujú vypracovaný Organizačný poriadok a Školský poriadok.
  • Každý zamestnanec je povinný pri príchode, prerušení a odchode zo zamestnania zapísať sa do knihy príchodov a odchodov.
  • Opustenie pracoviska je dovolené len so súhlasom vedúceho pracovníka.
  • Pre plynulú prevádzku zariadenia je každý zamestnanec povinný vopred nahlásiť známu neprítomnosť v práci.
  • Materská škola je otvorená od 5,50 do 16,15 hod.
  • V starostlivosti o zdravie, hygienu a bezpečnosť detí sa zamestnanci zariadenia riadia všeobecne záväznými právnymi predpismi.
  • Pedagogickí zamestnanci dodržiavajú hygienické zásady, hygienu pedagogického procesu a riadia sa predpismi na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a výchove. Vedú k dodržiavaniu týchto zásad aj zverené deti.
  • Zamestnanci sú povinní oznámiť zástupkyni riaditeľky školy pre MŠ nedostatky a závady, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť, alebo zdravie pri práci.
  • Pedagogickí zamestnanci sú osobne zodpovední za ochranu a bezpečnosť detí v čase od prebratia po odovzdanie inému pedagogickému zamestnancovi, zákonnému zástupcovi dieťaťa, či inej splnomocnenejosobe. Činnosť riadia tak, aby predchádzali možným úrazom.
  • Pedagóg od detí neodchádza ani počas spánku, dbá na primerané oblečenie a odpočinok vo vyvetranej miestnosti.
  • Za dodržiavanie hygieny priestorov MŠ zodpovedajú prevádzkoví zamestnanci v rozsahu im určenej pracovnej náplne.

 

  • Pokyny pre návštevníkov

 

     Do zariadenia môže vstúpiť zákonný zástupca dieťaťa, alebo ním poverená osoba v splnomocnení vstupom určeným pre verejnosť a nie pre zásobovanie MŠ a ŠJ. Zároveň z bezpečnostných dôvodov sa po prevzatí dieťaťa nemôžu zdržiavať v interiéri a exteriéri MŠ. Pohyb cudzích osôb v zariadení je vždy len so súhlasom zástupkyne riaditeľky školy pre MŠ a v sprievode zamestnancov zariadenia.

Pre zákonných zástupcov detí a verejnosť sú stanovené termíny konzultačných hodín vedúcich pracovníkov MŠ a ŠJ.

 

  • Plán opatrení pre prípad mimoriadnych udalostí a havárií, vrátane telefónnych čísel tiesňových volaní a zoznamu najdôležitejších inštitúcií

 

     V prípade nebezpečenstva musia zamestnanci i deti rýchlo a čo najbezpečnejšie opustiť priestory budovy. Únikové cesty a núdzové východy vedú čo najkratšou cestou na voľné priestranstvo alebo    do bezpečného priestoru. Určené únikové cesty a núdzové východy sú označené značkami, trvanlivé a zreteľne čitateľné.

     V materskej škole je spracovaná kompletná dokumentácia protipožiarnej ochrany. Zamestnanci školy sú pravidelne školení. Škola má zabezpečený dostatok hasiacich prístrojov v zmysle platnej legislatívy. Hasiace prístroje sú na určených miestach. Zamestnanci školy sú zodpovední                    za dodržiavanie predpisov PO.

    

     V prípade vzniku mimoriadnej epidemiologickej situácie je za materskú školu poverená kontaktná osoba Beata Slobodová, tel. 046/5446 321, e- mail:  msnitr.pravno@gmail.com.

Prostredníctvom nej sa v spolupráci a na základe vydaných opatrení RÚVZ Prievidza so sídlom          v Bojniciach zabezpečujú potrebné aktivity: informovanosť rodičov, spolupráca s lekármi primárnej starostlivosti pre deti a dospelých, výkon ohniskovej dezinfekcie a iné.

 

Telefónne čísla tiesňových volaní:

 

Rýchla lekárska pomoc

112/155

Detská ambulancia v Nitrianskom Pravne

046/5446 225

Zdravotné stredisko Nitr. Pravno - MUDr. Guleja B., MUDr. M. Gažíková

046/5446 130

046/5446 298

Hasiči

112/150

Polícia

112/158

Elektrikári

0800 111 567

Vodári

0850 111 234

Plynári

0850 111 727

RUVZ Prievidza so sídlom v Bojniciach

046/5424 268

 

 

  • Uplatňovanie zákona NR SR č. 377/2004 Z.z. o ochrane nefajčiarov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

 

     V materskej škole sa rešpektuje zákaz fajčenia. Na vstupe do budovy je umiestnené na  viditeľnom mieste bezpečnostné a zdravotné označenie zákazu fajčenia s oznamom s informáciou, kde a             na ktorých kontrolných  orgánoch, ktoré sú povinné vykonávať kontrolu  dodržiavania tohto zákona  je možné podať oznámenie  o porušovaní tohto zákona. Zamestnávateľ kontroluje zamestnancov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V Nitrianskom Pravne  10.07.2017

Novinky

Kontakt

  • Materská škola Nitrianske Pravno
    Hviezdoslavova 1, 972 13 Nitrianske Pravno
  • 046/5446321

Fotogaléria