Turistická prechádzka Exkurzia v Múzeu kultúry karpatských Nemcov v rámci multikultúrnej výchovy Výstava Kachliarstvo na Slovensku Exkurzia do "Sklárskeho skanzemu" Valaská Belá Jesenný deň detí Hornonitria v Nedožeroch-Brezanoch. Stretnutie detí s dentálnou hygieničkou pri príležitosti „Svetového dňa ústneho zdravia" Stretnutie s lesným pedagógom Talentino a jeho čarovné nástroje Vystúpenie HPK "Úcta k starším" Akadémia seniorov Výstava z jesenných plodov Beseda so školským psychológom - školská zrelosť Deň materských škôl Zdravotný program Evička nám ochorela Divadelné predstavenie "Abeceda zdravia" Stretnutie s Mikulášom Mikulášske vystúpenie Vianočné besiedky Vianočné darčeky pre MŠ Týždeň FARIEB Vystúpenie HPH 90. výročie FO Fašiangový sprievod obcou Stretnutie detí s dentálnou hygieničkou 3. tr. Hudobná rozprávka "Popolvár"

Aktivity 2019/2020

Turistická prechádzka

Farebná jeseň láka do prírody veľkých aj maličkých. Výnimkou nie sú ani deti z našej materskej školy, ktoré sa začiatkom októbra po triedach zúčastnili krátkych aj dlhších jesenných turistických prechádzok. Deti si na nich všímali okolitú prírodu a prírodné reálie, pozorovaním si uvedomovali zmeny v prírode v jesennom období. Zároveň spoznávali prírodné krásy svojho regiónu.

Prechádzky do prírody sú pre deti obľúbené, a aj potrebné. Prostredníctvom nich deti získavajú kladný vzťah k prírode a nadobúdajú environmentálne postoje.

Mirka Dašková