Novinky

      • Rozlúčka  predškolákov
        • Rozlúčka predškolákov

        • Dňa 21.6.2022 sa naši predškoláci lúčili s materskou školou na Obecnom úrade v Nitrianskom Pravne. Za pomoci pani učiteliek si deti pripravili program pre ich rodičov a pre zamestnancov MŠ, ktorí sa zúčastnili tejto slávnosti. Deti sa so škôlkou rozlúčili básničkami aj pesničkami. Na záver dostali osvedčenie od pani zástupkyne a darček do školy od pána starostu. Milí predškoláci, želáme vám, aby váš úsmev a rozžiarené očká vydržali čo najdlhšie a prajeme vám veľa úspechov v 1. triede.

          Barbora Pupáková

      • Rozprávkový zámok Bojnice
        • Rozprávkový zámok Bojnice

        • Deti  z 4. a 5. triedy Materskej školy sa dňa 17.6.2022 na chvíľu ocitli v rozprávkovom svete.  Navštívili sme Rozprávkový zámok v Bojniciach. Aktuálny ročník sa niesol v duchu klasických slovenských rozprávok. Deti postupne prechádzali rôznymi zákutiami zámku a v každom našli krásny príbehy – Dlhý nos, O troch grošoch a Laktibrada. Vybrané tri príbehy, mali pútavým ale aj vtipným spôsobom deti naučiť myslieť aj na druhých, vzájomne si pomáhať a mať sa v úcte. Deťom sa príbehy veľmi páčili a rôznymi otázkami , či zbieraním zázračných zrniečok boli tiež aktívne zapájané. Po rozprávkach sme si pri Bojnickom zámku oddýchli, načerpali sily dobrou desiatou a spokojní, šťastní a vysmiaty sa vrátili do škôlky.

          J. Lorincová

      • Exkurzia do ZOO v Bojniciach
        • Exkurzia do ZOO v Bojniciach

        • Návšteva zoologickej záhrady je pre deti vždy radostným zážitkom. Potvrdili to aj deti z 1., 2. a 3.triedy našej materskej školy, ktoré sa 13.6.2022 zúčastnili exkurzie v ZOO Bojnice.V areáli ZOO sme pozorovali rôzne zvieratá a živočíchy, pestrofarebné vtáčiky a navštívili sme aj pavilóny s exotických zvieratami. Deti veľmi zaujali najmä nezbedné opičky, šelmy, ale najviac sa tešili na slony.Exkurzia sa nám všetkým veľmi páčila a získali veľa nových poznatkov o zvieratkách.A cestou k autobusu sme prechádzali aj popri krásnom Bojnickom zámku!

           

          Mirka Dašková

           

      • Divadelné predstavenie
        • Divadelné predstavenie

        • Danka a Janka dve sestričky

          chodia spolu do školičky.

          Jedna bodka dve bodky

          sú to sestry dvojbodky.

          Dňa: 8.6.2022 sa uskutočnilo divadelné predstavenie „DANKA  A JANKA“ v Materskej škole Nitrianskom Pravne. Herci zo Spišskej Novej Vsi predviedli deťom veselé príhody dvoch sestričiek Danky a Janky. Do deja príbehov sa zapájali aj deti. Spievali, tlieskali a mali radosť z imitovaných pohybov. Divadlo sa im páčilo.Už teraz sa tešia na nasledujúce divadelné predstavenie.

          Marta  Vráblová

      • MDD- Športová olympiáda
        • MDD- Športová olympiáda

        • 1.jún je už tradične sviatkom všetkých detí. V našej MŠ sme sa ho rozhodli osláviť „Športovou olympiádou“. Vyzdobili sme areál, pripravili jednotlivé stanovištia, deti si prezliekli tričká vo farbe symbolu triedy a športová olympiáda mohla byť zahájená. Samozrejme deti predniesli i sľub športovcov. Jednotlivé športové disciplíny zvládli veľkí i malí. Deti súťažili naplno, s nadšením prežívali každé víťazstvo. V závere sme s radosťou všetkým našim „športovcom“ odovzdali medaile a diplomy. A k MDD balíček. Šťastné, spokojné, usmiate deti nás presvedčili, že táto forma oslavy dňa detí bola správna.O to viac, že pohyb je pre deti predškolského veku veľmi dôležitý.                                                                                                                             

          R. Leitmanová

           

      • Turistické prechádzky
        • Turistické prechádzky

        • Po dlhom covidovom  čase, deti z Materskej školy v Nitrianskom Pravne od 23.5. – 27.5.2022 uskutočnili turistické prechádzky. Pozorovali okolitú prírodu a jej zmeny na jar, živočíchy a rozlišovali čo patrí do živej a neživej prírody.Na prechádzky sa deti tešili, príroda sa im páčila a už teraz sa pýtajú, kedy pôjdeme opäť na turistickú prechádzku.

          Marta Vráblová

      • Návšteva základnej umeleckej školy spojená s výchovným koncertom
        • Návšteva základnej umeleckej školy spojená s výchovným koncertom

        • Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY

          Dňa 26.5. 2022 sa v priestoroch ZUŠ v Nitrianskom Pravne uskutočnil koncert. Zahrali nám a predstavili rôzne hudobné nástroje. Zazneli piesne z rozprávok ako Mach a Šebestová, Leví Kráľ, Ľadové kráľovstvo, Prasiatko Pepa, Princezná ze mlejna, Pat a Mat, Včielka Maja …

          Naším detičkám z MŠ sa veľmi páčilo a veríme, že si z celého  umeleckého zážitku odniesli  čo najviac.

          Ďakujeme pani učiteľkám  a deťom zo ZUŠ za krásny a prínosný koncert.

                                                                                                                                Petra Magdolenová

           

      • Poďakovanie
        • Poďakovanie

        • Hoci už ubehli dva roky, čo sme písali poďakovanie všetkým,  ktorí hlasovali za projekt Podpora Hudobno-pohybového krúžku v MŠ Nitrianske Pravno, chceme sa opäť vrátiť v čase. Veľké ďakujeme patrí predovšetkým pánovi Petrovi Klimantovi poslancovi OZ, ktorý nás do tohto projektu prihlásil a určite jeho zásluhou a osobnou angažovanosťou spolu s pani Katarínou Đaňovou dotiahli hlasovanie do víťazného konca. Ďakujeme rodičom detí, ich rodinným príslušníkom i celej verejnosti. Vieme, že  určite je  veľmi veľa tých, ktorí nám pomohli získať víťazný počet hlasov, ale nedá sa všetkých vymenovať. Získali sme tak 1000 eur na podporu hudobno-pohybového krúžku. Keďže epidemiologická situácia nás všetkých ovplyvnila, trvalo trošku dlhšie uskutočnenie nášho plánu a to ušitie detských ľudových krojov pre dievčatá. Veľké ďakujeme vyslovujeme pani Lenke Vaňovej, ktorá deťom doslova vykúzlila – ušila  krásne kroje. Tešíme sa a veríme, že vystúpenie detí z hudobno-pohybového krúžku v týchto krásnych krojoch  vás vždy poteší.

                                                                                                                       Kolektív materskej školy

      • Stretnutie so včelárkou
        • Stretnutie so včelárkou

        • Pri príležitosti týždňa s témou  hmyz nás dňa 11.5 2022 v škôlke navštívila pani včelárka Janka Svitková. Z jej rozprávania a názorných ukážok včelárskych potrieb sa deti dozvedeli množstvo nových a zaujímavých informácií. Deti mali možnosť vidieť včelí úľ, vyskúšať si včelársky odev či privoňať si k včeliemu plástu. Pani Janka sa ochotne venovala deťom a odpovedala im na všetky zvedavé otázky. Tešíme sa na ďalšie stretnutie s milou včelárkou.

          Bc. Barbora Pupáková

      • Exkurzia v planetáriu
        • Exkurzia v planetáriu

        • Dňa 27.4.2022 boli deti zo 4. a 5. triedy MŠ na exkurzii v planetáriu v Žiari nad Hronom. Téma vesmír bola peknou detskou formou priblížená prostredníctvom rozprávky, ukážkou planét a súhvezdí. Deťom sa forma prezentácie veľmi páčila a boli rady, že po dlhom čase mohli ísť s kamarátmi zo škôlky na výlet.

          Lucia Vrábelová

      • Stretnutie s príslušníkmi polície
        • Stretnutie s príslušníkmi polície

        • Dňa 12.4.2022 nás v MŠ navštívili páni policajti z Okresného riaditeľstva PZ v Prievidzi oddelenia služobnej kynológie a OO PZ Nitrianske Pravno. Psíkovia Zoro a Elvis spolu so svojim psovodom, nám ukázali spoluprácu pri poslúchaní povelov, či hľadaní ukrytých predmetov na školskom dvore. Deti veľmi zaujala šikovnosť psov. Odvážnejšie si vyskúšali zmerať sily so Zorom a mohli si psíkov aj pohladkať.

          Policajti z Nitrianskeho Pravna nám predviedli služobnú techniku a pred deti prišli so zapnutými majákmi , čo sa im veľmi páčilo. Svoju prácu priblížili pomôckami, ktoré používaju napr. služobné vesty, obušok či dreger. Ďakujeme OR PZ v PD a policajtom z Nitrianskeho Pravna, že nám touto formou prezentovali svoju prácu. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

           

          Lucia Dírerová

      • Návšteva základnej školy
        • Návšteva základnej školy

        • Do školy sa teším, teším
          Už ma to tam ťahá
          Naučím sa čítať písať
          Už mám tašku aha

          Dňa 4.4.2022 si  naši predškoláci vyskúšali, aké je to sedieť v školskej lavici. Prváci sa radi podelili o svoje miesto a pomohli svojím kamarátom s úlohami, ktoré im pripravili pani učiteľky Mgr. Kristína Fojtíková a Mgr. Marcela Budzová. Predškoláci mali možnosť vyskúšať si výukový program, v ktorom si skúsili matematiku a slovenčinu. Areál školy sa deťom veľmi páčil, odchádzali s nadšením a peknými zážitkami. Držíme budúcim prvákom palce.

          Lucia Dírerová

      • Výstava na OÚ "Zo šuplotky"
        • Výstava na OÚ "Zo šuplotky"

        • Dňa 28.02.2022 navštívili deti z materskej školy výstavu, ktorá sa konala v rámci projektu „Zimné slávnosti Hornonitria“. Deti zaujali najmä veľkonočné kraslice, ktoré boli zdobené rôznymi zaujímavými technikami. A malé „parádnice“ i vystavovaný ľudový odev.

          R. Leitmanová

      • Fašiangy
        • Fašiangy

        • Fašiangové obdobie nie je len o plesových róbach, ale aj o zvykoch a tradíciách. A dobrým zvykom je  ukončiť ho veselo a v dobrej nálade . Veď „fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia...“ Vedia to aj deti z našej materskej školy. Tradične pestré masky  pripravili škôlkárom ich mamičky,  no nedali sa zahanbiť  aj pani učiteľky. Všetci vyzerali úplne inak, vtipne i bláznivo. Veď v čase fašiang je to dovolené. A tak  v piatok 25.februára2022 bolo zrazu všetko iné, také okúzľujúco rozprávkové.

          „Čo je tu dnes veľký bál? A či dáky karneval?  Sprievod masiek krúži v kruhu, jedna maska strieda druhú.“  Toto je len krátky úryvok textu kedysi známej pesničky zo Zlatej brány. Tóny tejto, ale aj iných  detských piesní sa ozývali z každej triedy materskej školy. V deň karnevalu sa predsa zabávali Mravčeky, Kuriatka , Žabky, Lienky i Motýliky. „Karneval je totiž sviatok všetkých malých aj veľkých detí.“ V každej triede bola úžasná karnevalová párty. Deti tancovali, spievali, súťažili , ale hlavne bavili sa. Na záver boli všetky masky odmenené balíčkom sladkostí. O rok sa opäť tešíme znova, že sa aspoň na chvíľu prenesieme do sveta rozprávok, tanca a zábavy!

          Otília Jamrichová

      • Týždeň farieb
        • Týždeň farieb

        • Aký by bol asi svet bez farieb? Smutný, jednotvárny, pochmúrny…

          Druhý februárový týždeň sa v našej škôlke niesol v znamení farieb. Každý deň sme sa venovali farbám. Počas týchto piatich dní sa na tváričkach našich detí vyčaroval úsmev. Šikovné detské ručičky zhotovovali výtvory v daných farbách a nástenky sa postupne zafarbovali. Aktivity boli zamerané na poznávanie a upevňovanie názvov farieb.

          Myslím si, že týchto päť dní pre nás neznamenalo, iba týždeň farieb, ale aj pocit spolupatričnosti a vyžadovalo si to aj istú dávku prispôsobivosti. Ďakujeme.                                                                                         

          Petra Magdolenová

           

           

      • Prekvapenie pod stromčekom
        • Prekvapenie pod stromčekom

        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Prekvapenie pod stromčekom.

          Vianoce sú sviatkami lásky a obdarovania. Aj deti z našej materskej školy si pod stromčekmi v triedach našli veľa pekných prekvapení. Tešili sa z darčekov, ktoré pre ne kúpili pani učiteľky vďaka príspevku RZ.

          Touto cestou sa chceme poďakovať RZ pri MŠ za štedrosť a poskytnutie finančných príspevkov na zakúpenie vianočných darčekov pre deti do každej triedy.

          Kolektív MŠ

      • OZNAM
        • OZNAM

        • Prevádzka MŠ bude v dňoch od 20.12. - 22.12. 2021 len pre prihlásené deti v 5.triede. 

          OD 23.12. 2021 - 7.1.2022 BUDE PREVÁDZKA MŠ PRERUŠENÁ. 

          Kolektív MŠ praje všetkým pokojné prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny a úspešný Nový rok. 

          Zvončeky už zvonia a ihličie vonia,

          svetlo sviečok mihotavé, Vianoce k nám prišli práve,

          preto sviatky krásne majte, v šťastí, zdraví prežívajte.

          V novom roku vidíme sa zas, užite si krásny sviatočný čas."

           

           

      • Mikuláš
        • Mikuláš

        • Tak, ako po iné roky, aj tento sme sa v našej materskej škole tešili na príchod Mikuláša. Celý týždeň sme sa na jeho príchod pripravovali - zdobili priestory materskej školy, nacvičovali pesničky a básničky. V pondelok 6. decembra sme ho od rána vyzerali. Deti čakali Mikuláša veselo i vážne, nedočkavo i s rešpektom. Tento rok so snehom a mrazom,  avšak čert deti nenastrašil , asi všetci poslúchali. Mravčeky, Kuriatka, Žabky, Lienky a Motýliky netrpezlivo čakali vo svojich triedach. Na chodbe zazneli zvončeky. Mikuláš deťom nadelil balíčky plné sladkých dobrôt. Ak budú deti dobré aj po ďalší rok, môžu sa opäť tešiť na túto vzácnu závštevu.

          Ďakujeme členom výboru RZ pri MŠ

          Veľká vďaka pri príprave patrí: Dozný zbor Jednota, Top drogéria, Lukáš Babitz, Cukráreň Kiacová, Kvetinárstvo Darina, Supek, Kremel, Štalníková, Domaniková, Tužinčinová, Perinovci, Žilová, Šujanová.

          Peťa Magdolenová