Turistická prechádzka Exkurzia v Múzeu kultúry karpatských Nemcov v rámci multikultúrnej výchovy Výstava Kachliarstvo na Slovensku Exkurzia do "Sklárskeho skanzemu" Valaská Belá Jesenný deň detí Hornonitria v Nedožeroch-Brezanoch. Stretnutie detí s dentálnou hygieničkou pri príležitosti „Svetového dňa ústneho zdravia" Stretnutie s lesným pedagógom Talentino a jeho čarovné nástroje Vystúpenie HPK "Úcta k starším" Akadémia seniorov Výstava z jesenných plodov Beseda so školským psychológom - školská zrelosť Deň materských škôl Zdravotný program Evička nám ochorela Divadelné predstavenie "Abeceda zdravia" Stretnutie s Mikulášom Mikulášske vystúpenie Vianočné besiedky Vianočné darčeky pre MŠ Týždeň FARIEB Vystúpenie HPH 90. výročie FO Fašiangový sprievod obcou Stretnutie detí s dentálnou hygieničkou 3. tr. Hudobná rozprávka "Popolvár"

Aktivity 2019/2020

Zdravotný program Evička nám ochorela

Druhý novembrový týždeň sme sa v materskej škole zaoberali témou „U lekára“, preto nás navštívili záchranári z organizácie Slovenský červený kríž. Najskôr sa pani riaditeľka Renatka Lukáčiová s deťmi predškolského veku pútavo porozprávala o typických prejavoch ochorenia a zdravia, spoločne si opisovali obrázky z projektu Evička nám ochorela a diskutovali o tom, čo máme robiť preto, aby sme boli zdraví. Ďalej nasledovala názorná ukážka ošetrovania, kde si detičky mohli samé vyskúšať rolu pacienta, či lekára, ktorý obväzuje rany. Deťom sa beseda so záchranármi veľmi páčila a ďakujeme, že ste prišli medzi nás, pretože aj vďaka Vám si deti obohatili svoje vedomosti o nové poznatky.

Mgr. Veronika Figurová