Prijímanie prihlášok do MŠ na šk.rok 2023/2024

Prijímanie detí do MŠ Nitrianske Pravno

na školský rok 2023/24

Riaditeľstvo MŠ Nitrianske Pravno oznamuje rodičom, že prijímanie žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do MŠ  pre školský rok 2023/2024 sa uskutoční

dňa 16. mája 2023

od 8.00 hod. do 16.15 hod. v MŠ Hviezdoslavova 1

Žiadosť  je zverejnená na stránke materskej školy https://msnitrianskepravno.edupage.org/od 02.05.2023.

Zákonný zástupca, ktorý túto možnosť nemá si môže tlačivo vyzdvihnúť osobne v MŠ  od  24.04.2023vo vestibule MŠ v čase od 6.00 hod do 8.00 hod. a v čase od 14.30 hod. do 16.00 hod.

Spôsob podania žiadosti:

• zákonný zástupca dieťaťa žiadosť vyplní,
  • dá  potvrdiť lekárom – zdravotnú spôsobilosť dieťaťa s údajom o povinnom očkovaní (bez tohto potvrdenia žiadosť nebude akceptovaná ) a podpíšu ju obaja zákonní zástupcovia dieťaťa,
  •  v prípade, že ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, priloží rodič aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a odporúčanie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Podpis oboch zákonných zástupcov sa nevyžaduje ak:

→ jednému z rodičov bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa,

→ ak jeden z rodičov bol pozbavený výkonu rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa, alebo

→ak spôsobilosť jedného z rodičov na právne úkony bola obmedzená (spôsob preukázania uvedenej skutočnosti  je možné preukázať napríklad neoverenou kópiou rozhodnutia súdu),
→ jeden z rodičov nie je schopný zo zdravotných dôvodov podpísať (spôsob preukázania uvedenej skutočnosti  je možné preukázať napríklad potvrdením od všeobecného lekára zákonného zástupcu, ktoré nie je schopný sa podpísať) alebo
→ vec neznesie odklad, zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa (spôsob preukázania uvedenej skutočnosti je možné preukázať napríklad písomným vyhlásením( príloha č.1).
Zákonní zástupcovia sa môžu dohodnúť, že žiadosť podpisuje iba jeden zákonný zástupca a rozhodnutie sa doručí iba jednému zákonnému zástupcovi, ak písomné vyhlásenie o tejto skutočnosti doručia/predložia riaditeľke (príloha č.2).

Príloha číslo1. a číslo 2. dokumentu:https://msnitrianskepravno.edupage.org/text/?text=text/text2&subpage=7

Spôsob doručenia žiadosti:

• osobne 16.05.2023 v MŠ kancelárií zástupkyne riaditeľky školy pre MŠ,
  • poštou, kuriérom, e-mailom a elektronicky,
  • pri predkladaní žiadosti je potrebné predložiť aj rodný list dieťaťa.

Rozhodnutie o prijatí/neprijatí dieťaťa do MŠ bude vydané do 30. júna 2023.

S účinnosťou od 01.09.2021 je absolvovanie predprimárneho vzdelávania v MŠ  povinné, predeti, ktoré dosiahnu 5 rokov do 31. 08. príslušného roka (2023 ).

Kritériá prijatia dieťaťa do materskej školypodľa §59 zákona NR SR č.245/2008 Z.z. Prednostne prijímané :

• deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné podľa miesta trvalého pobytu,
  • deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania,
  • ktoré nedovŕšia do 31. 08. 2023 vek 5 rokov a zákonný zástupca bude žiadať v školskom roku 2024/2025o predčasné zaškolenie, pričom predloží so žiadosťou aj písomný súhlas príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie  a súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast.

Ostatné podmienky prijímania:

• deti, ktorých súrodenec navštevuje MŠ,
  • ostatné deti od troch rokov veku,
  • výnimočne, ak to kapacitné podmienky umožňujú, dieťa od dovŕšenia dvoch rokov.

Všetky bližšie informácie a podmienky ohľadom zápisu detí do materskej školy nájdete na linku www.minedu.sk