Aktivity 2021/2022

Stretnutie s príslušníkmi polície

Dňa 12.4.2022 nás v MŠ navštívili páni policajti z Okresného riaditeľstva PZ v Prievidzi oddelenia služobnej kynológie a OO PZ Nitrianske Pravno. Psíkovia Zoro a Elvis spolu so svojim psovodom, nám ukázali spoluprácu pri poslúchaní povelov, či hľadaní ukrytých predmetov na školskom dvore. Deti veľmi zaujala šikovnosť psov. Odvážnejšie si vyskúšali zmerať sily so Zorom a mohli si psíkov aj pohladkať.

Policajti z Nitrianskeho Pravna nám predviedli služobnú techniku a pred deti prišli so zapnutými majákmi , čo sa im veľmi páčilo. Svoju prácu priblížili pomôckami, ktoré používaju napr. služobné vesty, obušok či dreger. Ďakujeme OR PZ v PD a policajtom z Nitrianskeho Pravna, že nám touto formou prezentovali svoju prácu. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Lucia Dírerová