Aktivity 2021/2022

Fašiangy

Fašiangové obdobie nie je len o plesových róbach, ale aj o zvykoch a tradíciách. A dobrým zvykom je  ukončiť ho veselo a v dobrej nálade . Veď „fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia...“ Vedia to aj deti z našej materskej školy. Tradične pestré masky  pripravili škôlkárom ich mamičky,  no nedali sa zahanbiť  aj pani učiteľky. Všetci vyzerali úplne inak, vtipne i bláznivo. Veď v čase fašiang je to dovolené. A tak  v piatok 25.februára2022 bolo zrazu všetko iné, také okúzľujúco rozprávkové.

„Čo je tu dnes veľký bál? A či dáky karneval?  Sprievod masiek krúži v kruhu, jedna maska strieda druhú.“  Toto je len krátky úryvok textu kedysi známej pesničky zo Zlatej brány. Tóny tejto, ale aj iných  detských piesní sa ozývali z každej triedy materskej školy. V deň karnevalu sa predsa zabávali Mravčeky, Kuriatka , Žabky, Lienky i Motýliky. „Karneval je totiž sviatok všetkých malých aj veľkých detí.“ V každej triede bola úžasná karnevalová párty. Deti tancovali, spievali, súťažili , ale hlavne bavili sa. Na záver boli všetky masky odmenené balíčkom sladkostí. O rok sa opäť tešíme znova, že sa aspoň na chvíľu prenesieme do sveta rozprávok, tanca a zábavy!

Otília Jamrichová