Exkurzia do „Sklárskeho skanzenu“ Valaská Belá Výstava ľudového odevu Hornonitria Exkurzia do Múzea kultúry karpatských Nemcov v Nitrianskom Pravne v rámci multikultúrnej výchovy Hudobno-pohybový krúžok z MŠ na slávnostnej Akadémií seniorov. Turistická prechádzka Stretnutie detí s dentálnou hygieničkou pri príležitosti "Svetového dňa ústneho zdravia" HPK Mesiac úcty k starším Stretnutie s lesným pedagógom Výstava z jesenných plodov Divadlo Perníková chalúpka Beseda so psychologičkou – školská zrelosť Dajme spolu gól Mikulášske vystúpenie HPK Stretnutie s Mikulášom Výstava betlehemov na OÚ Vianočné besiedky Vianočné darčeky pre MŠ Turistická prechádzka Týždeň farieb Výstava na obecnom úrade Divadielko "Fašiangy" Stretnutie detí s dentálnou hygieničkou Exkurzia do knižnice Fašiangový sprievod obcou MDŽ Stretnutie s pani zástupkyňou ZŠ Exkurzia v planetáriu Návšteva Základnej školy Návšteva Základnej umeleckej školy spojená s výchovným koncertom Plavecký výcvik detí predškolského veku Stretnutie detí s príslušníkmi hasičského zboru Turistická prechádzka Deň matiek Beseda so včelárkou Športová olympiáda v MŠ Nedožery-Brezany MDD - Deň pirátov Exkurzia do ZOO Bojnice Výstava absolventov ZUŠ Rozlúčka predškolákov Náš malý Sagan - Šimonko Vystúpenie HPK na Tradičnom Pravnianskom jarmoku

Aktivity 2018/2019

Plavecký výcvik detí predškolského veku

V dňoch od 3.4. do 11.4. 2019 (t.j. 6 dní) sa deti predškolského veku zúčastnili plaveckého výcviku, ktorý sa realizoval v krásnom prostredí hotela Remata, pod vedením inštruktorky plaveckej školy Rachel pani Mgr. Slavomíry Kovalík a jej asistentiek Rachel Kovalik a Renáty Kováčikovej.  Hlavnou náplňou bolo oboznámiť deti s plaveckou technikou na primeranej úrovni a u niektorých detí odbúrať strach z vody. Deti postupne trénovali rôzne plavecké štýly – prsia, kraulove nohy, splývanie s hlavou pod vodou a nad vodou, skoky do bazéna, udržiavanie dychu pod vodou.  Pri plávaní mali ochranné opasky a používali plavecké dosky a hadíky. Každým dňom pani inštruktorka primerane zvyšovala nároky a môžeme konštatovať, že u väčšiny bolo vidieť pokroky. Niektoré deti na záver plaveckého výcviku dokázali preplávať na určené miesto bez pomoci a ochranných pomôcok,  iné zas prekonali svoj strach a s radosťou sa púšťali do plnenia plaveckých úloh. Posledný deň si trošku zasúťažili vo vode a ukázali nám, čo všetko sa naučili. Poďakovať by sme chceli pani inštruktorkám za trpezlivosť, priateľský prístup a odborné vedenie. Vďaka Vám si deti z plaveckého výcviku okrem tzv. „mokrých diplomov“ odniesli aj veľa zážitkov a nové zručnosti, ktoré budú ďalej rozvíjať so svojimi rodičmi.  Ďakujeme a doplávania o rok! :)

Mgr. Veronika Figurová